Valašský Šenk

Pouhých 500 m od chalupy naleznete Valašský Šenk, který byste neměli na návštěvě valašska vynechat. Můžete zde ochutnat pravé valašské speciality jako je Valašská kyselice, valašské koláče a jiné dobroty.

Vizovice

Vizovice jsou tradiční Valašské město, podle něhož byly pojmenovány Vizovické vrchy a od 19. století prosluly především výrobou slivovice a dalších druhů lihovin (firma Jelínek). Osada Vizovice byla založena před rokem 864 a první písemná zmínka o Vizovicích je z roku 1261 v zakládací listině kláštera Smilheim (Smil ze Střílek). Za město byly Vizovice prohlášeny v roce 1570 císařem Maxmiliánem II.

Vizovický zámek

Vizovický zámek francouzského barokního stylu se nachází v centru města Vizovice a byl vystavěn v polovině 18. století na místě bývalého cisterciáckého kláštera. Bohatý interiér zámku zdobí nábytek ve stylu baroka, rokoka, empíru i biedermeieru, s množstvím porcelánu a rozsáhlou obrazovou sbírkou. Tato obrazová sbírka obsahuje také vzácný soubor děl nizozemského malířství. Interiér kaple v levém křídle zámku je dílem mistra moravského sochařství Ondřeje Schweigla. Od roku 2001 je zámek Vizovice zařazen mezi národní kulturní památky.

Zámecký park ve Vizovicích

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Na začátku 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada o rozloze asi 5,7 Ha byla pojata v romantickém duchu a je jedinečnou ukázkou zahradní architektury u venkovského šlechtického sídla.


Rozhledna na Doubravě

V první polovině minulého století zde již jedna rozhledna stávala - byla dřevěná, časem zchátrala, a v padesátých letech musela být stržena. V roce 2004 zde byla vystavěna rozhledna nová, 55 m vysoká. Rozhledna Doubrava poskytuje výhled do všech světových stran. Vidět mohou návštěvníci například Bílé Karpaty, Vizovické vrchy a Hostýnské vrchy.


Chladná studna

Chladná studánka se nachází mezi Vizovicemi a obcí Loučka poblíž vrchu Barák. Je to místo opředené pověstmi o uzdravujících účincích vody vyvěrající ze skály. Studna je jednou ze zastávek stezky Vizovické prameny.

Kozí farma Vizovice

Máte rádi zvířata? Chcete se dozvědět více o tom jak žijí, jak se o ně starat, jak se vyrábí sýry a jedna z nejlepších kozích zmrzlin v kraji? Tak to byste si na seznam měli napsat Vizovickou Kozí famu.